استخوان ها

استخوان آدم ها وقتی که از مادر متولد می شوند انعطاف پذیر است. به همین دلیل خیلی باید موظب باشیم که کج نشوند.

اگر توجه کرده باشید، خیلی از آدم هایی را دیدید که پاهایشان پرانتزی شکل هست یا انگشت هایشان کمی خمیدگی دارد.

یکی از دلایلی که باعث می شود بعضی از اعضای بدن راست نباشند همین انعطاف پذیری استخوان ها می باشد. همان طور که گفتم: بچه وقتی از مادر متولد می شود  استخوان هایش انعطاف پذیر می باشد، پس برای این که هر چه سریع تر استخوان ها محکم شوند، علاوه بر شیر مادر باید مقدار زیادی ویتامین D به بدن بچه برسد که آسان ترین راه آفتاب گیری می باشد.ولی اگر آفتاب نباشد می توان از روغن ماهی استفاده کرد مخصوصا ً اگر  ماهی دریا باشد، که ماهی جنوب بهتر است.

بعضی از خانواده ها فکر می کنند بچه باید زود راه برود، به همین دلیل می آیند دست های بچه را می گیرند و بچه را وادار به راه رفتن می کنند. همین مسئله موجب می شود که استخوان های بچه کمی کج شود و وقتی کمی بزرگ شد پاها خود را نشان می دهند که پرانتزی شده اند. یا انگشت های پا که بر اثر فشار زیاد کمی کج می شوند.

و اما در سن بلوغ که بدن می خواهد سریع رشد کند، دوباره استخوان ها کمی نرم شده و از همین خاصیت می توان کمک گرفت تا استخوان ها را کمی ترمیم کنیم که میتوان با تمرین بعضی از ورزش ها به ترمیم استخوان ها کمک کرد.

این مسئله بعد ها بسیار دردسر ساز خواهد بود، پس بهتر است که از همین الآن در باشگاه های ورزشی شرکت کنیم تا بدنی سالم داشته باشیم.

نکته: اگر در  ورزش هایی شرکت می کنید که فقط یک منطقه از بدن تحرک دارد مثل فوتبال و پینگ پونگ، در ورزش های دیگری که تمام نقاط بدن را جنبش می دهد هم شرکت کنید.


/ 5 نظر / 46 بازدید
مهدی

[لبخند][دست]

سیدعلیرضارئیسی

سلام به شما دوست گرامی ضمن عرض تشکر از حضور گرمتون در طول مدتی که بنده را با حضور خود مورد تفقد قرار دادید پیشاپیش شروع بهار طبیعت و سال 1390 را به شما و خانواده مکرم تبریک گفته و از خداوند متعال برای همه شما عزیزان و خانواده ارجمندتان سلامتی و سعادت در همه ابعاد زندگی مسئلت مینمایم. ارادتمند رئیسی

سیدعلیرضارئیسی

ابوسعید ابوالخیر وصل تو کجا و من مهجور کجا دردانه کجا حوصله مور کجا هر چند ز سوختن ندارم باکی پروانه کجا و آتش طور کجا

سیدعلیرضارئیسی

فرخی سیستانی ای دوستی نموده و پیوسته دشمنی در شرط ما نبود که با من تو این کنی دل پیش من نهادی و بفریفتی مرا آگه نبوده‌ام که همی دانه افکنی پنداشتم همی که دل از دوستی دهی بر تو گمان که برد که تو دشمن منی دل دادن تو از پی آن بود تا مرا اندر فریبی و دلم از جای برکنی کشتی مرا به دوستی و کس نکشته بود زین زارتر کسی را هرگز به دشمنی بستی به مهر با دل من چند بار عهد از تو نمی‌سزد که کنون عهد بشکنی با تو رهیت را چو به دل ایمنی نبود زین پس به جان چگونه بود بر تو ایمنی خرمن ز مرغ گرسنه خالی کجا بود ما مرغکان گرسنه‌ایم و تو خرمنی

ali

با سلام خدمت دوست و همکار عزیز وبلاگ بسیار خوب و عالی دارید و اگر ازش پشتیبانی بیشتری کنید ,و آپدیتش کنید خیلی عالیتر میشه. دوست عزیزم من مایل به تبادل لینک با شما هستم همکار عزیز در صورتی که با تبادل لینک موافق هستید حتما به سایت من که سایت خودتون هست تشریف بیاورید و بگید با چه نامی لینکتون کنم و اگر مایل به تبادل لینک بودید من را با نام : شهردانلود لینک کن بعد به من هم بگید تا با چه نامی شما رو لینک کنم منتظرم در ضمن اگه میخوای 1000000 نفر بازدیدکننده رایگان و تضمینی داشته باشی و رتبه ی وبلاگت رو در گوگل بالا بکشی حتما به این آدرس برو:http://www.persian111.com/?rid=365791111 برای یک بار هم که شده امتحان کن و نتیجه رو هم ببین ، روش کار این سیستم با سیستم های دیگه خیلی فرق داره ، از ما گفتن بود خود دانی به امید دیدار مجدد.